Tepelná čerpadla EKOVY

Mapa webu
Tepelná čerpadla, podlahové topení

Dotopová jednotka

Dotopová jednotka se využívá v době extrémních mrazů jako přídavný zdroj tepla. Ačkoli se systém navrhuje tak, aby tepelné čerpadlo zvládlo potřeby vytápěného objektu po převážnou část roku, je pro případ velmi nízkých venkovních teplot systém doplněn dotopovou jednotkou. Tato jednotka může sloužit jak pro dohřev teplé užitkové vody, tak pro vytápění. Umísťuje se do bojleru, který současně slouží pro ohřev teplé užitkové vody. Pokud do bojleru nelze umístit dostatečně výkonnou dotopovou jednotku, používá se pro dotop elektrokotel.

Dotopová jednotka tepelného čerpadla včetně havarijního termostatu

Námi používané dotopové jednotky mají od výrobce vestavěny dva termostaty, které jsou v našich tepelných čerpadlech využívány jako dvoustupňová havarijní ochrana.

Všechny dotopové jednotky jsou třífázové, což zajišťuje rovnoměrné rozdělení zátěže elektrického přívodu. U malých sestav, kde se používá jednofázová venkovní jednotka lze zapojit dotopovou jednotku na zbylé dvě fáze a tak snížit nároky na potřebný jistič i v režimu součinnosti venkovní jednotky a dotopové jednotky při velkých mrazech. Zbylou nevyužitou sekci dotopové jednotky lze využít např. pro zpracování přebytků z fotovoltaické elektrárny.


Mapa webu